top-image

Hakkımızda

misyonumuz, vizyonumuz

29 Mart 1988 yılında kompresör, yedek parça, delici ve kırıcı makineler satışı için kurulan AYKOM, zaman içerisinde küçük sanat yapıları, bina güçlendirmeleri, tünel açılımı ve son beş yıldır da entegre şev destekleme işleri, tünel içi kontak ve konsolidasyon enjeksiyonu işleri, şaft ve denge bacaları açılımı, gövde ve perde enjeksiyonu işlerini başarı ile yürütmektedir.

Başta şirket kurucumuz Sayın Aytaç ALPAT ve şirket ortağı Sayın Hakkıcan ALPAT olmak üzere; inşaat, taahhüt, karayolları, baraj ve HES yapımında geniş bilgi ve teknik deneyime sahip, uzun süredir birlikte çalışan idari ve teknik kadromuz, Türkiye’de çok zor işleri başarı ile tamamlamıştır. Şirketimiz makine parkını sürekli zenginleştirip, günümüz teknolojik koşullarına uygun halde tutarak, taahhütünde bulunan tüm işleri zamanında, kaliteden ödün vermeden, iş ve işçi sağlığına maksimum özen göstererek, tamamlamayı şirket politikası olarak benimsemiştir.

Tüm bilgi ve birikimimiz ile yurt ekonomisine katkıda bulunmayı ve memleketimize faydalı olacak mühendisler yetiştirmeyi kendimize hedef edinmiş olmanın mutluluğunu taşımaktayız.

AYKOM

FAALİYET ALANLARI

uzmanı olduğumuz konular

Shotcrete

Şirketimiz shotcrete(püskürtme beton) alanında Türkiye’nin öncü firması konumundadır. Hidroelektrik santraller, tüneller, şaftlar, otoyollar, bölünmüş yollar, bina güçlendirmeleri, bina temelleri gibi alanlarda püskürtme beton işleri defalarca başarı ile tamamlanmıştır.

Zemin Ankrajları

Bina temeli güçlendirilmesi kapsamında, tüm geçici ve kalıcı ankraj uygulamaları firmamızın uzmanlık alanlarında yer almaktadır.

Enjeksiyon

Şev stabilizasyonu, tünel içi kontak konsolidasyon enjeksiyonları, zemin güçlendirmeleri gibi enjeksiyon alanlarında birçok zor proje başarı ile bitirilmiştir.

Proje ve Danışmanlık

Uygulama ve taahhüt işlerimizin yanı sıra şev destekleme çözümleri ve enjeksiyon alanında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.